Det er forskjell på vinduer! - NorDan - 2 eller 3 lags vinduer

Intersport noi! skruvat rabattkod

2 eller 3 lags vinduer

Våre NTech vinduer med 2-lags glass, innfridde kravene til dagens byggeforskrifter for flere år siden. Og våre NTech Passiv vinduer med 3-lags glass og U-verdi. «Energiklassen» eller «u-verdi-klassen» oppgir u-verdien for et vindu i en med 2-lags glass Energiklasse 1,2 – Vindu med 3-lags glass Energiklasse 1,0. Når jeg spurte hvorfor de anbefalte 2-lags og ikke 3-lags vindu så fikk jeg til svar at 2-lags var mer enn bra nok og at det knapt nok ble produsert 3-lags vinduer. 2 eller 3 lags vinduer

Du kan spare mye på strømregningen ved å velge riktige glass i vinduene dine. Samtidig har glasset stor betydning for familiens bokomfort. Det er derfor fornuftig å velge det best isolerte glasset til vinduene dine, både for komforten, økonomien og for miljøet. OBS: Et vindu med 3-lags glass slipper ut så lite varme at det kan føre til dugg på utsiden av glasset når det er kjølig og vindstille ute, dette vil imidlertid forsvinne av seg selv når solen kommer frem - selv om dette er et kjennetegn på god kvalitet kan det være negativt for utsikten om morgenen. Velg derfor antidugg glass som et forebyggende tiltak.

Ny bruker? Registrer deg her! Jeg har kjøpt et hus som ica st per erbjudanden å pusses opp en del. Først og fremst skal jeg etterisolere og bytte vinduer. Det jeg er usikker på er hva slags vinduer jeg bør velge.

2-lags og 3-lags energiruder

Mange tenker at vindusbytte er kostbart, men det er en liten pris å betale for redusert energibruk og bedre komfort. Dette er også med på å øke verdien på boligen din. Et komfortabelt hjem er tross alt verdt å investere i om du tenker på alle timene som tilbringes der.

Bedre vinduer gir lavere unimon rabatt og sunnere inneklima. Energiforbruket i norske bygg må ned, og gmitruk promotion på god vei. Men vinduene står fortsatt for det største energitapet i bygg og boliger. Det alene er grunn nok til å utvikle bedre produkter. NorDan har hele tiden vært i forkant med lavenergiløsninger, både i glass, karm, ramme og varmkant VKS.

VINDUER MED 2-LAGS ELLER 3-LAGS GLAS

2 Eller 3 Lags Vinduer

2 eller 3 lags energi ruder til 70'er villa

Bytte av vinduer. 2-lags eller 3-lags? 2 Eller 3 Lags Vinduer

Om u-verdi og energi

Hva er en «energiklasse» eller «u-verdi-klasse»? 2 Eller 3 Lags Vinduer

Det er forskjell på vinduer!
Energiruder - 2 eller 3 lags

2 Eller 3 Lags Vinduer

Henter innhold. Vårt nye vindusinnsettingssystem VIS gir enklere og tettere montering og mulighet for å trekke vinduet dypere inn i veggen, for ytterligere å beskytte mot vær og vind. Hvis det passer til huset, så er dette noe jeg absolutt vil anbefale. Jo lavere U-verdi, jo bedre holder vinduene på varmen i boligen din. Vi har samme karmdybde på forskjellige energiklasser, men du kan se forskjellen når du titter ned mellom glasslagene. Et prosjekt hvor det er valgt løsninger på øverste hylle og bl. De fleste opplever imidlertid allerede store forbedringer med å oppgradere fra gammel standard u-verdi til energiklasse 1,4 eller 1,2. Vår vurdering er at ingen andre i Norge har en så komplett produktpallett å vise til. Entreprenør: Sørhus AS. 2 eller 3 lags vinduer